کسانی که حیطه کاریشان پولیش خودرو و خدمات بدنه ماشین است امروزه با اصطلاح پولیش لیزری زیاد مواجه شده اند اما آیا پولیش لیزری واقعیت دارد یا فقط یک تبلیغ دروغین برای کسب و کار و درآمد بیشتر میباشد؟ ایران کاراسپا به عنوان نمایندگی سوناکس در مشهد و رائه دهنده خدمات واکس خودرو در مشهد و پولیش خودرو در مشهد و هم چنین خدمات بدنه ماشین در مشهد در این مقاله شما را با این اصطلاح بیشتر آشنا میسازد.

پولیش لیزری خودرو ، آیا پولیش لیزری در صنعت خودرو ایران واقعیت دارد؟

 

 

لیزر فن آوری جدید در دنیای امروزی

 

رشد تکنولوژی به حدی است که هر روز با امکانات و اصلاحات جدید چه در صنعت و چه در مصارف خانگی برخورد میکنیم که این تکنولوژی ها کار را برای همگان راحت تر و سریع تر از قبل کرده است. نانو و لیزر فن آوری است که به سرعت در مصارف خانگی، پزشکی و صنعتی رشد چشمگیری پیدا کرد. اما برخی از افراد سودجو برای فروش محصولات خود از این فن آوری ها نهایت استفاده را  کرده و با تبلیغات دروغین مردم را فریب میدهند. مثلا برای یک چاقوی معمولی با به کار بردن لفظ چاقوی لیزری فروش خود را چندین برابر میکنند و بعد از گذشت مدت کوتاهی همه متوجه کارایی معمولی چاقو میشوند و افراد دیگر به کالاهایی که از تکنولوژی لیزر و نانو بهرمند هستند اعتمادی نمیکنند اما با وجود پیشرفت تکنولوژی آیا میتوان چنینی ادعاهایی را نادیده گرفت ؟  

 

از تکنولوژی لیزر چه میدانید ؟

 

انیشتین اولین کسی بود که ایده لیزر را بیان کرد در واقع عملکرد لیزر بدین صورت است که تابیدن یک فوتون به یک ذره برانگیخته شده اتم ، مولکول یا یون باعث میشود یک فوتون دیگر آزاد شود که فرکانس این دو فوتون با هم یکی میباشد همین روند ادامه دار میباشد و باریکه ای از فوتون ها به وجود می آید این خواص فیزیکی لیزر است که آن را از یک نور معمولی متمایز ساخته است. همین ویژگی باعث شده تا در صنعت ، پزشکی ، هنر و... از لیزر استفاده شود.

 

پولیش خودرو

 

یک راننده هر چقدر هم که در رانندگی احتیاط کند باز هم نمیتواند از بروز اتفاقاتی مانند خراشیدگی بدنه خودرو جلوگیری کند خراش به وجود آمده روی بدنه ماشین و نحوه برطرف کردن آن متفاوت میباشد. گاهی وقتی دو خودرو باهم تصادف میکنند رنگ بدنه خودوریی که نرم تر است بر روی بدنه خودروی دیگر میماند و گاهی خراشیدگی با یک جسم سخت مانند کلید بر روی بدنه خودرو ایجاد میشود و چون به آستر آسیبی نرسیده میتوان با پولیش خط و خش را از روی بدنه خودرو  به راحتی رفع کرد.

گاهی یک خودرو هیچ گونه خراش ، فرورفتگی ، و رنگ پریدگی ای ندارد اما کدر و مات دیده میشود این اتفاق زمانی می افتد که خودرو در سرعت بالا در جاده با سنگریزه های زیادی برخورد کرده و باعث  به وجود آمدن خطوط ریز و میکرونی بر روی سطح بدنه میشود که با چشم قابل دیدن نیستند و فقط در حالت کلی ماشین را مات جلوه میدهند در این مواقع میتوان با استفاده از واکس و پولیش خودرو آن را بازسازی کرد.

 

حال سوال مهم این است که آیا دستگاه پولیشی هست که با کمک لیزر بتواند مشکلات  ذکر شده  را مرتفع سازد؟

 

در ابتدا بهتر است بدانید که در

سیستم پولیش لیزری  ایران چه اتفاقی می افتد؟

 

  • مواد پولیش مخصوص که برخی تبلیغات ویژه ای برای آن دارند و ادعایشان این است که با فرمولاسیون خاصی تولید شده روی بدنه خودرو به صورت دستی و بدون هیچ گونه فشاری وارد میشود.
  • با استفاده از دستگاهی کوچک روی تمام سطح بدنه خودرو لیزر گرفته میشود ( این مرحله درواقع مشخص کننده واقعیت یا تیلیغات واهی میباشد و افراد متخصص در زمینه پولیش لیزری خودرو در نتیجه نهایی این عملیات اختلاف نظر دارند.)
  • برروی پولیش خشک شده آب مقظر ریخته میشود
  • با استفاده از دستگاه روتاری کل خودرو پولیش کاری میشود.
  • همین فرآیندها برای پولیش های مرحله دوم و سوم اجرا می شود.
  • بدون دستمال کشیدن، همه مواد پولیش به کمک دستگاه پولیشر جمع آوری می شود.

 به این نکته باید توجه شود که در حین انجام پولیشکاری از هیچ دستگاه خاصی استفاده نمیشود و تنها از یک دستگاه لیزری ساده که قابل تغییر ولتاژ میباشد استفاده میگردد این دستگاه در دندانپزشکی جهت خشک کردن مواد داخل دندان پر شده استفاده میشود در واقع این دستگاه به جای اصحکاک و پولیش با سطح خودور توسط اشعه لیزر انجام میشود. البته این خدمات در  کشوری به صورت تخصصی ارائه نمی گردد، استانداردی ندارد و هیچ مهر تاییدی بر درستی انجام این کار نمی توان زد. بنابراین ادعای استفاده از تکنولوژی لیزر در ارائه خدماتی متمایز به شما تنها به دلیل دریافت مبالغ بیشتر است.

 

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.